لوگو بین المللی چیست؟

هر شرکت، برای شناساندن محصولات و خدمات خود به دیگران از برند و لوگو خاص استفاده می کند. این لوگو و برند، باید به صورتی باشد که ویژگی های محصولات یا خدمات شرکت را به طور کامل معرفی کند. تصور کنید، در زمینه ها بین المللی مشغول به فعالیت هستید. اگر لوگو و برند خود را ثبت کرده باشید، می توانید به راحتی زمینه تجارت و فعالیت بین المللی را برای خود فراهم آورید. در ادامه این مطلب از وبسایت چاپ شیراز، به توضیحاتی پیرامون لوگو بین المللی و ثبت برند می پردازیم.

 

مدارک ثبت برند بین المللی

مدارک خاصی برای ثبت برند و لوگو بین المللی لازم است. شما برای ثبت برند و لوگوی بین المللی بایستی نامه ای به اداره ثبت برند تحویل دهید و در این نامه، اسم کشورها مورد نظر خود برای همکاری را در آن ذکر نمایید.

همچنین تهیه معرفی نامه الزامی می باشد. بر سربرگ این معرفی نامه، باید امضا مدیران آن و مهر شرکت، برای اشخاص حقوقی ارائه دهید. برای ادامه کار، جهت ثبت برند بین المللی خود، ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی مدیران واجب است.

همچنین کپی یا اصل گواهینامه ثبت برند یا لوگو تجاری در ایران را بایستی جهت مشاهده و کپی آن و ذخیره پرونده آن ارائه دهید. پس از جمع مدارکی که نام برده شد، نوبت تحویل آن ها به اداره علائم تجاری می رسد. باید در این مرحله، فرم مخصوص لاتین تکمیل شود. در قدم آخر به محاسبه هزینه ها می رسید. رسید پرداخت هزینه بررسی اظهارنامه بین المللی را بررسی کنید و تمامی موارد پرداختی را انجام دهید.

فقط با انجام این مراحل، می توانید به لوگو و برند تجاری خود را ثبت نمایید.

 

هزینه ثبت برند بین المللی

پیش از ایجاد توافق نامه مادرید، اگر مایل به ثبت برند خود بودید، بایستی در تک تک کشور ها به ثبت برند دلخواه خود می پرداختید. این کار با دشواری ها زیادی همراه بود. یکی از سختی ها این کار، صرف هزینه زیاد برای ثبت برند بود.

اما با ایجاد تفاهم نامه مادرید، شرایط جدیدی فراهم شد. اکنون برای ثبت برند، می توانید تنها با صرف یک بار هزینه، در 86 کشور دنیا، برند خود را ثبت کنید.

هزینه ثبت برند بین المللی بستگی به تعداد کشور ها مد نظر برای ثبت و تعداد طبقات ثبت، بستگی دارد. این موارد، موجب کاهش هزینه شما برای ثبت برند تجاری می گردد. پس اگر قصد گسترش کسب و کار یا شرکت خود را دارید، می توانید روی ثبت برند بین المللی متمرکز شوید.

 

 

پس همین امروز اقدام کنید و برند خود را ثبت کنید. می توانید نظر کارشناسان ما را در این رابطه بپرسید.