مشخصه های لوگو حرفه ای

 

 

دانستن چند نکته ساده و رعایت کردن آنها هنگام طراحی لوگو، به شما کمک می کند تا به صورت حرفه ای لوگو مورد نظرتان را طراحی کنید. در اطرافیان خود، حتما کسی را می شناسید که صاحب کسب و کار است. برخی کسب و کار کوچکی دارند اما بعضی دیگر کسب و کار کوچکی را مدیریت می کنند. اغلب خدماتی که ارائه می دهند، مخصوص مشتریان خود می باشد. پس لازم است که خود را کامل و جامع معرفی کنند. همچنین به شهرت و محبوبیت برسند. عوامل متعددی در ایجاد این محبوبیت و شهرت دخیل هستند. از جمله داشتن لوگو مخصوص و حرفه ای. در این مقاله قصد داریم تا روش های داشتن لوگو حرفه ای را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

مشخصه های لوگو حرفه ای

 

  1. سنخیت لوگو با کسب و کار: به معنی داشتن ارتباط و هماهنگی بین کار و طرح لوگو شما است. به فرض اگر گالری ماشین دارید، باید لوگو گالری تان با موضوع ماشین همخوانی و ارتباط داشته باشد.
  2. طراحی لوگو پرمعنا و مفهوم دار: لوگو ای که شما برای شرکت یا کسب و کار طراحی می کنید، باید بتواند هدف کار انجام شده از سمت شما را به بیننده نمایان کند. در صورتیکه لوگو به صورت حرفه ای طراحی شده باشد، آنگاه شما می توانید به راحتی به کاری که صاحب لوگو انجام می دهد، پی ببرید.
  3. منحصر به فرد بودن لوگو: یکی از ویژگی های لوگو حرفه ای می تواند منحصر به فرد بودن آن باشد. لوگویی منحصر به فرد است که هیچ نسخه کپی شده از آن نه در ایران و نه در خارج از ایران وجود نداشته باشد. هنگامیکه لوگو را برای طراحی سفارش می دهید، می توانید از شرکت طراح بخواهید آن را ویرایش کند تا به لوگو دلخواه خود برسید.
  4. لوگو بر اساس داستان: برخی از لوگو ها براساس داستانی که برای آن کسب و کار اتفاق افتاده است، طراحی شده اند.
  5. اولویت تمایز بر ظاهر: منظور این است که اگر لوگوی شما مخصوص باشد و تکراری نباشد، ارجحیت دارد بر اینکه ظاهر و زیبایی لوگو حرف اول را بزند.
  6. اوج سادگی در نهایت زیبایی لوگو: لوگو ساده هم می تواند توجه مخاطبان را جلب کند و شما را به شهرت برساند. حتی اگر لوگو و آرم شما معنا و مفهوم کسب و کارتان را منتقل نکند، ساده بودن آن می تواند به راحتی در ذهن کاربران باقی بماند. ولی از طرفی برای اینکه نشان ساده شما محبوبیت بدست آورد، نیاز به اندکی صبر و تحمل و تلاش است.
  7. نقش رنگ ها در طراحی لوگو: چه لوگو شما ساده باشد، چه پرمفهوم و پیچیده باید در انتخاب رنگ دقت کافی را داشته باشید. رنگ خوب و جذاب، علاوه بر تاثیرات مثبت روانشناسی می تواند باعث تاثیرگذاری مثبت بر مخاطبان شما شود.

 

امیدوارم توانسته باشم شما را در انتخاب لوگو مناسب راهنمایی کنم. برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی لوگو در شیراز با ما تماس بگیرید.