مونوگرام در طراحی لوگو یعنی چه؟

 

 

یکی از روش هایی که برای طراحی لوگو استفاده می شود، مونوگرام است. معنی لغوی مونوگرام، دو یا چند حرف ابتدای یک نام است که در طراحی لوگو به سبک مونوگرام نیز دقیقا از همین روش استفاده می شود. تاریخچه ی استفاده از مونوگرام بسیار قدیمی است و اولین بار قبل از میلاد بر روی سکه ها ظاهر شد. به این صورت که در یونان حرف اول شهر بر روی سکه ها حک می شود. بسیاری از افراد در گذشته از جمله نقاشان و ریاضی دانان نیز از مونوگرام استفاده کرده اند. در ادامه دقیق تر بررسی خواهیم کرد که مونوگرام در طراحی لوگو یعنی چه؟

 

مونوگرام در طراحی لوگو یعنی چه؟

 

لوگو مونوگرام چیست؟

در طراحی لوگو مونو گرام از حروف اول نام شخص، سازمان و یا برند استفاده می شود. حال ممکن است از یک یا دو حرف اول و یا بیشتر استفاده شود. در برخی موارد از تصویر نیز برای درک بهتر لوگو استفاده می شود. اما معمولا طراحی لوگو به سبک مونوگرام استفاده از حروف اول با کمی خلاقیت و تغییر در آن است. به عنوان مثال شرکت های تویوتا، ال جی، مک دونالد، گپ، اچ پی و ... از لوگو مونوگرام استفاده کرده اند.

اما سوال این است که چه زمانی باید از لوگو مونو گرام استفاده کرد؟ اگر نام کسب و کار شما طولانی است، طراحی لوگو مونوگرام را به شما پیشنهاد می کنیم. برای طراحی لوگو در شیراز به سبک مونوگرام با ما در تماس باشید.

 

نکات لازم برای طراحی لوگو مونوگرام

برای طراحی لوگو مونوگرام موارد زیر را باید مد نظر قرار دارد:

  • از سبک نوشتاری و فونت مناسب با برند و کسب و کار خود استفاده کنید.
  • حروف لوگو را به شکلی هوشمندانه با مفهوم کسب و کار خود تلفیق نمایید.
  • استفاده از رنگ مناسب و جذاب برای لوگو مونوگرام بسیار مهم است.
  • طرح و استایل لوگو مونوگرام باید به دقت انجام شود. چرا که فقط از حروف در آن استفاده می شود.
  • لوگو مونوگرام را آنقدر پیچیده نکنید که تشخیص حروف برای مخاطب سخت شود.
  • اضافه کردن یک خصوصیت خاص و جذاب به لوگو مونوگرام آن را بسیار جذاب می کند.