لوگو ترکیبی چیست؟

 

 

در دیگر مقالات وبسایت چاپ شیراز با لوگو تایپ و لوگو تصویری آشنا شدید. این مقاله در رابطه با لوگو ترکیبی است که ترکیب این دو یعنی لوگو تایپ و لوگو تصویری می باشد. اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم که لوگو ترکیبی چیست، باید بگوییم که استفاده از تصویر و متن در طراحی لوگو، لوگو ترکیبی را به دست می دهد که به آن لوگو تصویری متنی نیز گفته می شود.

بسیاری از برند های معروف و محبوب جهانی از لوگو ترکیبی استفاده کرد. به عنوان مثال لوگوهای آدیداس، شنل، پوما، آمازون، مایکروسافت و ... از نوع لوگوی ترکیبی می باشد.

 

لوگو ترکیبی چیست؟

 

طراحی لوگو ترکیبی چگونه است؟

از آنجایی که در طراحی لوگو ترکیبی هم از تصویر و هم از نوشته استفاده می شود، بنابراین جزئیات بیشتری را می توان در آن به نمایش گذاشت و پیام را راحت تر به مخاطب انتقال داد. معمولا طراحی لوگو ترکیبی به این صورت انجام می شود که از تصویر به عنوان نماد برند استفاده شده و نوشته نیز نام برند می باشد. در طراحی لوگو ترکیبی سعی می شود از تصویر ساده و هماهنگ با متن استفاده شود.

اگر اصول طراحی لوگو ترکیبی را نمی دانید، آن را به گروه چاپ شیراز، متخصص طراحی لوگو در شیراز بسپارید.

 

مزایای طراحی لوگو ترکیبی

طراحی لوگو ترکیبی مزایای بسیار زیادی دارد که عبارتند از:

  • لوگو ترکیبی از جذابیت بیشتری نسبت به دیگر لوگو ها برخوردار است.
  • برای ساخت انیمیشن و تیزر، لوگو ترکیبی گزینه ی مناسب تری است.
  • ماندگاری لوگو ترکیبی در ذهن مخاطب بیش تر است.
  • تصویر و متن لوگو ترکیبی را می توان از هم جدا کرد و در مواقع لزوم به صورت تکی مورد استفاده قرار داد.
  • امکان پیاده سازی نوآوری و خلاقیت در طراحی لوگو ترکیبی بیش تر است.

 

نکات مهم در طراحی لوگو ترکیبی

سعی کنید لوگو ترکیبی را به صورت ساده طراحی کنید و آن را زیاد پیچیده و شلوغ نکنید که مخاطب را سر در گم کند. چرا که لوگو تصویری خود نسبت به دیگر لوگو ها پیچیده تر است و پیچیده تر کردن آن جذابیتی برای مخاطب ندارد.

نکته ی دیگری که در طراحی لوگو ترکیبی باید رعایت شود این است که بین تصویر و نوشته هماهنگی و تناسب وجود داشته باشد. اگر برای تصویر از یک سبک و برای نوشته از یک سبک دیگر استفاده شود، لوگوی جذابی نخواهید داشت.