لوگو تصویری چیست؟

 

 

در ادامه ی معرفی سبک های مختلف طراحی لوگو، این مقاله را به معرفی لوگو تصویری اختصاص دادیم. اگر می خواهید بدانید لوگو تصویری چیست و چرا محبوب است، این مقاله را مطالعه نمایید.

واضح است که در طراحی لوگو تصویری از تصویر استفاده می شود. اما اینکه از چه نوع تصویری و با چه خلاقیتی به کار گرفته می شود، مهم است. از آنجایی که تصویر در این نوع لوگو حرف اول را می زند، بنابراین به راحتی در ذهن مخاطب می ماند. به طور کلی در همه ی زمینه ها افراد با تصویر بیشتر از نوشته ارتباط برقرار می کنند. لوگو نیز ا این قاعده مستثنا نیست.

 

لوگو تصویری چیست؟

 

معرفی لوگو تصویری

در طراحی لوگو به سبک لوگو تصویری، برای بیان هویت یک فرد یا سازمان، از تصویر بهره می برند. در واقع سعی می شود نوع فعالیت و کسب و کار به تصویر کشیده شود. حال ممکن است این تصویر به نوع کسب و کار مرتبط باشد و یا مرتبط نباشد. به عنوان مثال لوگوی اپل هیچ ربطی به فعالیت آن ندارد اما در عرض یک سال به برندی معروف و محبوب تبدیل شد. اما در عوض لوگوی اینستاگرام را در نظر بگیرید که یک دوربین است و کاملا مرتبط با فعالیت این شبکه اجتماعی، یعنی به اشتراک گذاری عکس و فیلم می باشد.

وقتی می گوییم در لوگو تصویری از تصویر استفاده می شود، به این معنا نیست که یک تصویر ساده به عنوان لوگو مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه تصویری که برای طراحی لوگو تصویری انتخاب می شود دستخوش تغییرات گرافیکی شده و با استفاده از اشکال و ترسیمات دیگر، لوگویی خاصی و زیبا طراحی می شود.

 

مزایای طراحی لوگو تصویری

از آنجایی که لوگو تصویری بسیار محبوب است و طرفداران زیادی دارد، در این بخش مزایای این سبک لوگو که موجب محبوبیت آن شده را بیان می کنیم.

  • لوگو تصویری پیام و هویت مورد نظر را بسیار سریع انتقال می دهد.
  • لوگو تصویری بیش تر در چشم مخاطبان جلب توجه می کند.
  • لوگو تصویری در ذهن مخاطب می ماند و فراموش نمی شود.
  • لوگو تصویری را می توان در هر سایزی بدون نگرانی از کاهش خوانایی مورد استفاده قرار داد.
  • لوگو تصویری قابلیت بیشتری برای یک طراحی خاص و منحصر به فرد دارد.
  • لوگو تصویری انعطاف داشته و برای استفاده در هر زمان و مکانی مناسب است.

 

 

اگر می خواهید لوگوی شما تداعی کننده ی نوع فعالیتتان در ذهن مخاطب باشد و برای همیشه در ذهن او بماند، بهترین گزینه طراحی لوگو تصویری است. اما به این منظور باید طراحی آن را به یک طراح حرفه ای بسپارید. چرا که مخاطب با یک تصویر ساده ارتباطی برقرار نمی کند. جهت طراحی لوگو در شیراز با شماره های 09190238500 و 09190239500 تماس حاصل نمایید.