لوگو تایپ چیست؟

 

 

اگر مقالات پیشین وبسایت چاپ شیراز را مطالعه کرده کرده باشید، حتما می دانید که طراحی لوگو انواع مختلفی دارد و لوگو تایپ چیست؟ یکی از سبک های طراحی لوگو، لوگو تایپ می باشد. در واقع ساده ترین سبک طراحی لوگو را می توان مربوط به لوگو تایپ دانست، چرا که پیچیدگی خاصی ندارد و بسیار ساده و آسان طراحی می شود. البته ممکن است برخی از طراحان لوگو، لوگو تایپ را تا حدی خلاقانه طراحی کنند که آن هم دچار پیچیدگی هایی شود. همه چیز بستگی به درخواست مشتری و خلاقیت طراح لوگو دارد. در این مقاله با لوگوتایپ بیشتر آشنا خواهید شد.

 

لوگو تایپ چیست؟

 

آشنایی با لوگو تایپ

همانطور که از نامش پیداست، در طراحی لوگو به سبک لوگو تایپ، از تایپو گرافی استفاده می شود. به عبارت دیگر در طراحی لوگو تایپ، نام شرکت، سازمان، محصول و یا فرد به صورت خلاقانه و با فونت های خاص و جذاب تایپ می شود. در واقع لوگو تایپ یک نوشته است؛ این نوشته هم می تواند ساده باشد و هم پیچیده.

چیزی که طراحی یک لوگوتایپ را خاص و زیبا می کند، خلاقیت در نحوه ی چیدن حروف در کنار هم است که به آن حروف چینی گفته می شود. لوگو تایپ هم می تواند به زبان انگلیسی و هم زبان فارسی طراحی شود. ما همیشه لوگو تایپ را در اطراف خود مشاهده کرده ایم و شاید بنسبت به آن بی توجه بوده ایم. حتما روی کتاب، مجله، فروشگاه ها، پوستر، بسته بندی ها و ... نوشته ای به صورت خاص را دیده اید؛ این نوشته های جذاب همان لوگو تایپ هستند.

 

نکات مهم در طراحی لوگو تایپ

برای طراحی لوگو به صورت لوگو تایپ باید نکات زیر را مورد توجه قرار داد:

  • لوگو تایپ باید از سادگی و خوانایی خوبی برخوردار باشد.
  • لوگو تایپ باید به صورت خاص و منحصر به فرد نسبت به رقبا طراحی شود.
  • در طراحی لوگو تایپ باید از فونتی استفاده شود که متناسب با اهداف و فعالیت های سازمان یا فرد باشد.
  • باید از به کارگیری موارد غیر عقلانی و غیر منطقی در طراحی لوگو خودداری شود.
  • داشتن معنا و مفهوم در لوگو تایپ باید رعایت شود.

 

اکنون که با لوگو تایپ آشنا شدید، شاید فکر کنید طراحی لوگو تایپ کار ساده ای باشد و خودتان به راحتی می توانید آن را انجام دهید. اما به این راحتی که فکر می کنید نیست؛ چرا که نکات بسیار ریزی در طراحی آن باید رعایت شود. بهترین راه این است که آن را به متخصص آن بسپارید. برای طراحی لوگو در شیراز توسط گروه چاپ شیراز با شماره های 09190238500 و 09190239500 تماس حاصل نمایید.