آشنایی با انواع طراحی لوگو

 

 

همانطور که در مقاله های پیشین توضیح دادیم، لوگو یک نشان گرافیکی است که به شکل های مختلفی طراحی شده و هویت یک فرد یا سازمان را مشخص می کند. حال موضوع این مقاله آشنایی با انواع طراحی لوگو است.

طراحی لوگو به سبک های مختلفی انجام می شود. لوگوتایپ، لوگو مونوگرام، لوگو با حروف تغییر شکل یافته، لوگو تایپوگرافی، لوگو انتزاعی، لوگو مسکات، لوگو ترکیبی، لوگو امبلم، لوگو مینیمال، لوگو سه بعدی، لوگو نشانه گذاری، لوگو مفهومی، لوگو پویا و ... نمونه هایی از سبک های طراحی لوگو می باشند. هر فردی بسته به نوع کسب و کار خود و همچنین سلیقه ی شخصی خود اقدام به طراحی لوگو می کند.

اما در میان لوگوهایی که نام بردیم، لوگو تایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی برای طراحی بیش تر رواج دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله این سه سبک لوگو را معرفی کنیم.

 

آشنایی با انواع طراحی لوگو

 

 

لوگو تایپ

تصوری که بیشتر مردم از طراحی لوگو دارند، لوگو تایپ است. چرا که اولین چیزی که در ذهنشان می آید، نام برندشان است. لوگو تایپ ساده ترین نوع لوگو است که در طراحی آن فقط از نوشته استفاده می شود. اما این نوشته به صورت خاص و زیبا طراحی شده و فونت های خلاقانه ای برای آن طراحی آن در نظر می گیرند. چرا که فقط یک نوشته ی معمولی توجه مخاطب را جلب نمی کند و موجب خرید محصول و یا درخواست خدمات نیز نخواهد شد.

 

لوگو تصویری

در طراحی لوگوی تصویری همانطور که از نامش پیداست، از عکس و تصویر استفاده می شود. در واقع با تصاویر ساده اما به صورت خلاقانه لوگویی طراحی می شود که محصولات و خدمات را معرفی می کند. البته ممکن است در بسیاری از موارد نیز مانند لوگوی اپل، لوگو هیچ ربطی به محصولات و خدمات نداشته باشد. در هر صورت در لوگوی تصویری باید از تصاویر با کیفیت و طرح و رنگ های جذاب استفاده شود تا مخاطب را جذب کند.

 

لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی، تلفیقی از دو لوگوی نام برده شده یعنی لوگو تایپ و لوگو تصویری است. در لوگو ترکیبی از تصویری مرتبط به کسب و کار و نوشته ای کوتاه که معمولا نام برند است، استفاده می شود. طراحی لوگو ترکیبی باید به گونه ای باشد، که هماهنگی بین تصویر و نوشته رعایت شده باشد تا زیبایی خود را حفظ کند. تصاویر و نوشته های استفاده شده در لوگو ترکیبی نیز اگر به صورت خاص طراحی شوند، لوگوی حرفه ای تری خواهید داشت.

 

 

شما می توانید طراحی لوگوی خود را به گروه چاپ شیراز بسپارید تا حرفه ای ترین لوگو را برای کسب و کار شما طراحی نمایند. برای سفارش طراحی لوگو در شیراز با شماره های 09190238500 و یا 09190239500 تماس بگیرید.