آشنایی با بهترین لوگوهای جهان

 

 

لوگو یکی از ابزارهای مهم برای ماندگاری در اذهان است. همانطور که بسیاری از برند های معروف جهانی که می شناسیم، همه از یک لوگوی جذاب و حرفه ای بهره برده اند. به طوری که هنگام شنیدن نام یک برند خاص، سریعا لوگوی آن در ذهنمان متصور می شود. از جمله بهترین لوگوهایی که در جهان طراحی شده و محبوبیت زیادی کسب کرده اند می توان به اپل، نایک، والت دیزنی، چنل و ناسا اشاره کرد. آشنایی با بهترین لوگوهای جهان و دلیل محبوبیت آن هاموضوع این مقاله از وبسایت چاپ شیراز است. با ما همراه باشید.

 

اپل (APPLE)

اپل یک شرکت فناوری در آمریکاست که هم خود کمپانی و هم لوگوی آن محبوبیت بسار زیادی دارند. جالب است که لوگوی اپل که یک سی گاز زده است، هیچ ربطی به زمینه فعالیت آن دارد. روایت های مختلفی در رابطه با لوگوی اپل وجود دارد. برخی داستان آدم و حوا و سیب ممنوعه را برای آن گفته اند و برخی دیگر قانون گرانش نیوتن را. گاز زده شدن لوگو نیز به دلیل ایجاد تمایز بین سیب و گیلاس بوده است.

 

اپل (APPLE)

 

نایک (NIKE)

نایک یک شرکت تولید کننده ی کفش های اسپورت است که کفش های آن در سراسر جهان محبوب هستند. نایک از یک لوگوی بسیار ساده بهره گرفته که بسیاری از افراد تصور می کنند علامت تیک است. اما در واقع لوگوی نایک اشاره به الهه بالدار یونان، نایک، دارد که پرواز می کند. بنابراین حس حرکت، سرعت و پرواز را در لوگوی نایک می توان مشاهده کرد.

 

نایک (NIKE)

 

والت دیزنی (WALT DISNEY)

لوگوی والت دیزنی بیشتر برای کودکان جذابیت دارد. چرا که والت دیزنی یک شرکت فعال در صنعت انیمیشن است که به نام موسس آن نام گذاری شده است. لوگوی والت دیزنی نیز بسیار ساده و در واقع امضای والت دیزنی است. والت دیزنی ترجیح داد از امضای خود به عنوان لوگو استفاده کند و اکنون نیز می بینیم که تا چه اندازه معروف و محبوب است.

 

والت دیزنی (WALT DISNEY)

 

شنل (CHANNEL)

شنل یا چنل یک کمپانی طراحی لباس و مد و فشن است. این نام نیز به دلیل موسسان آن گابریل شنل و آرتور کیپل انتخاب شده است. البته گابریل شنل نقش پررنگ تری در آن داشته است. لوگوی این شرکت از دو حرف C که به یکدیگر گره خورده اند و نام شنل در زیر آن تشکیل شده است. دلیل طراحی این لوگو به درستی اعلام نشده اما به احتمال زیاد، این لوگو حرف اول اسم های دو موسس آن است.

 

شنل (CHANNEL)

 

ناسا (NASA)

شاید بتوان حرفه ای ترین لوگو در بین لوگوهای معرفی شده را متعلق به شرکت ناسا دانست. ناسا یک شرکت ملی هوانوردی و فضا است که در آمریکا قرار دارد. لوگوی ناسا بسیار حرفه ای و زیبا طراحی شده است. در این لوگو آسمان، ستاره، بال، فضا پیما و نام این شرکت را مشاهده می کنیم. مواردی که به خوبی حس فضا و هوانوردی را به مخاطبان القا می کند.

 

ناسا (NASA)

 

شما هم اگر تصمیم دارید به یک برند معروف و محبوب تبدیل شوید، حتما باید یک لوگوی حرفه ای داشته باشید. برای طراحی لوگو در شیراز با ما در تماس باشید.