تفاوت لوگو و آرم

 

 

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که تصور می کنند لوگو و آرم یکی بوده و تفاوتی با یکدیگر ندارند، پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله تفاوت لوگو و آرم را بررسی خواهیم کرد تا اگر صاحب کسب و کار بزرگی هستید آن ها را با هم اشتباه نگیرید و بتوانید از بین لوگو و آرم آنچه نیاز شماست را انتخاب کنید. البته لوگو و آرم هر دو برای هویت بخشیدن به افراد و سازمان ها ضروری هستند و اگر چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند، اما تکمیل کننده ی یکدیگر می باشند.

 

تفاوت لوگو و آرم

 

لوگو چیست؟

لوگو عبارت است از عکس یا نوشته که به صورت گرافیکی طراحی شده و هویت یک فرد یا شرکت را به مخاطبان خود نمایان می کند. لوگو انواع مختلفی دارد که عبارتند از: لوگو نشان، لوگو تایپ و لوگو ترکیبی. در لوگو نشان از تصویر، در لوگو تایپ از نوشته و در لوگو ترکیبی از هر دو یعنی هم از تصویر و هم از نوشته برای طراحی لوگو استفاده می شود. بیش تر لوگو ها معمولا لوگو ترکیبی هستند.

 

آرم چیست؟

آرم به معنی یک نشان یا سمبل است. مثلا حروف الفبا را در نظر بگیرید. در واقع هر حرف یک علامت و نشانه برای مشخص شدن آن است. آرم با استفاده از برنامه های گرافیکی به صورت حرفه ای طراحی نمی شود و فقط یک نشان گرافیکی ساده است. آرم تصویری است که هر فردی با دیدن آن به یاد چیزی می افتد که آن آرم دلالت بر آن دارد.

 

تفاوت لوگو و آرم چیست؟

و اما حالا که با تعریف لوگو و آرم آشنا شدیم، می خواهیم تفاوت های آن ها را بررسی کنیم. تفاوت های لوگو و آرم به صورت زیر می باشد:

  • لوگو یک تصویر گرافیکی حرفه ای ولی آرم یک نشان گرافیکی ساده است.
  • لوگو تصویری نشان دهنده نام برند یا محصول شماست اما آرم تصویری است که صرفا به برند و محصول شما مرتبط است.
  • در طراحی لوگو از حروف، اعداد و به طور کلی نوشته استفاده می شود، در حالی که برای طراحی لوگو فقط تصویر مورد استفاده است.
  • لوگو گسترده تر از آرم است و می توان گفت آرم زیر مجموعه ی لوگو می باشد. چرا که لوگو معرف برند شماست، اما آرم بخش کوچک تری یعنی یکی از خدمات یا محصولات شما را نشان می دهد.
  • برای طراحی لوگو باید خلاقیت بیش تری به خرج داد اما آرم می تواند ساده تر باشد.

 

اما در آخر باید بگوییم که اگر می خواهید از یک لوگوی حرفه ای برخوردار باشید، حتما طراحی آن را به افراد متخصص آن بسپارید. گروه چاپ شیراز متخصص در امور تبلیغات و طراحی لوگو در شیراز است که به شما در این راه کمک می کند.