ویژگی های یک لوگوی حرفه ای

 

 

همان طور که در مطالب پیشین گفتیم، فقط طراحی یک لوگو برای کسب و کارتان مهم نیست، بلکه این لوگو باید به صورت کاملا حرفه ای طراحی شده باشد. طراحی لوگو باید آنقدر حرفه ای باشد که مخاطب در یک نظر متوجه نوع کسب و کار شما شود. اما سوال بسیاری از افراد این است که چطور می توان یک لوگوی حرفه ای که گویای همه چیز باشد، طراحی کرد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع یعنی ویژگی های یک لوگوی حرفه ای پرداخته ایم. هر چند طراحی لوگو به تخصص های خاصی نیاز دارد اما سعی کرده ایم برخی از اصول را بیان کنیم.

 

ویژگی های یک لوگوی حرفه ای

 

منحصر به فرد بودن لوگو

تقلب و کپی کردن از دیگران اصلا خوشایند نیست، ضمن اینکه باعث ایجاد وجهه ی بدی از شما نیز می شود. همچنین اگر لوگوی شما تکراری باشد، ممکن است مشتریان شما را با شرکت های دیگر اشتباه بگیرند. توجه داشته باشید که یکی از اهداف مهم برای طراحی لوگو شناساندن شرکتتان به مشتریان است. پس تمایز و خاص بودن را فراموش نکنید.

 

ساده بودن لوگو

سادگی لوگو ویژگی دیگری است که باید در طراحی لوگو رعایت کنید. ساده بودن لوگو باعث می شود که هر مخاطبی بتواند با آن ارتباط برقرار کند و بر عکس پیچیدگی آن منجر به سردرگمی مخاطبان شما خواهد شد. ضمن اینکه هر چه لوگو ساده تر باشد، جذاب و زیباتر است.

 

مرتبط بودن لوگو

لوگوی شما باید کاملا به کسب و کار شما مرتبط باشد. به طور مثال اگر کسب و کار شما فروش لباس است، مشتریان باید از لوگوی شما این را بفهمند و در یک نگاه متوجه شوند که شما فروشگاه لباس دارید. بهترین کار برای تشخیص این موضوع این است که خودتان را جای مشتری بگذارید و ببینید آیا با دیدن این لوگو به کسب و کار طرف مقابل پی خواهید برد یا خیر؟

 

در ذهن ماندن

لوگو باید آن قدر خاص باشد که در ذهن مخاطبان و مشتریان شما بماند، به طوری که بتوانند به راحتی آن را برای دیگران توصیف کنند. به این منظور باید آنقدر خاص و زیبا لوگو را طراحی کنید که این ویژگی را داشته باشد.

 

 ماندگاری

و در نهایت لوگوی شما باید تا همیشه ماندگار باشد. یعنی فقط برای این زمان خاص طراحی نشده باشد. چرا که لوگوی شما قرار است تا آخر کسب و کارتان همراه شما باشد. پس طراحی آن را به گونه ای انجام دهید که در آینده نیز قابل فهم باشد و قدیمی و دمده نشود.

 

 

و در آخر پیشنهاد می کنیم اگر سر رشته ای در طراحی لوگو ندارید، این امر به ما بسپارید تا طراحی لوگو در شیراز را به صورت کاملا حرفه ای برای شما انجام دهیم.