چاپ کارت ویزیت در شیراز

 

 

 

کارت ویزیت چیست ؟

بیزینس کارت  که نام عامیانه آن کارت ویزیت میباشد ،  وسیله ای است  برای معرفی و شناساندن شرکت ، موسسه ، مغازه و به طور کلی کسب وکار خود به کسانی که یا مشتری  شما هستند ( مشتریان بالفعل ) و یا این امکان وجود دارد که در آینده مشتری شما شوند  (مشتریان بالقوه)

 

 این کارت ها ضخیم تر از کاغذ و در حد ضخامت یک مقوای با ضخامت زیاد هستند .  سایز آنها کمتر از یک چهارم برگه آچهار است تا به راحتی در کیف ( پولی ) جای شوند و حمل و نگه داری آنها آسان باشد . البته کارت ویزیت ها در جنس های بسیار متنوعی طراحی و چاپ میشوند که در ادامه مقاله زیر به آنها خواهیم پرداخت .

اهمیت چاپ کارت ویزیت در شیراز

اگر صاحب کسب وکار هستید و در حرفه مخصوص خود مشغول هستید حتما تا به امروز پیش آمده است که فردی از شما آدرس محل کارتان یا شماره های تماس تان را بصورت کتبی بخواهد .

ممکن است افرادی باشند که در حال حاضر نیازی به محصول یا خدمات شما نداشته باشند اما بدانند که  در آینده به محصول یا خدمت شما نیاز پیدا خواهند کرد . برای اینکه بتوانند در آینده با شما ارتباط برقرار کنند باید آدرس یا شماره تماسی از شما داشته باشند . 

دقیقا همینجاست که شما برای هدایت چنین افرادی به سمت خودتان و مشتری شدنشان به فکر طراحی و چاپ کارت ویزیت در شیراز بیافتید .

کارت ویزیت دقیقا همین نقش را ایفا می کند . یک کارت ویزیت حاوی اطلاعات اصلی شغل شما میباشد . مثل آدرس و شماره تلفن برای تماس افرادی که کارت ویزیت شما از هر طریق ممکن به دست آنها رسیده و حال خواهان تماس با شما هستند . این دو مورد ، دو رکن اصلی کارت ویزیت هستند

 در کنار شماره های تماس و آدرس شرح مختصری از فعالیت خودتان میتواند مفید واقع گردد .  معمولا متن یک کارت ویزیت نباید طولانی باشد که  سبب شلوغی ظاهری کارت ویزیت شود .

توضیحاتی در حد یک خط یا دوخط کافی میباشد . البته توضیحاتی که میخواهید روی کارت ویزیت قرار دهید بستگی به سایز کارت ویزیت نیز دارد .

کارت ویزیت های بزرگتر برای متن های بیشتر مناسب هستند و بالعکس .

سایز های استاندارد چاپ کارت ویزیت در شیراز

کارت ویزیت ها در سایز های مختلف و استاندارد طراحی و چاپ میشوند . گروه چاپ شیراز ، سه سایز استاندارد برای چاپ کارت ویزیت  داراست .

سایز های 5/8 در 8/4 سانتی متر که به این سایز ، به اصلاح چاپ خانه ها سایز( کارت ویزیتی)  یا سایز معمولی گفته میشود .

سایز های 9  در 6 سانتی متر  : این سایز برای کارت های فانتزی استفاده میشود و زمانی که متن کارت ویزیت شما زیاد است میتوانید از این سایز استفاده کنید .

سایز های 5 در 5 سانتی متر  :  به کارت ویزیت در این ابعاد کارت ویزیت مربعی گفته میشود  .

 

البته که سایز های دیگری برای کارت ویزیت وجود دارد  که هر کدام یک سایز استاندارد محسوب میشود اما سایز های بالا متداول ترین سایز های استاندارد چاپ کارت ویزیت در شیراز میباشند .

طراحی کارت ویزیت در شیراز

کارت ویزیت قبل از اینکه چاپ شود باید طرح آن در فتوشاپ ایجاد شده باشد .  طراحی کارت ویزیت بسیار مهم و قابل توجه میباشد و نباید بسادگی از آن گذشت .

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد کارت ویزیت یک ابزار ساده و کم هزینه برای تبلیغات در شیراز محسوب میشود . زمانی که کارت ویزیت شما به عنوان یک رکن تبلیغاتی به  افراد  داده میشود ،   اولین نگاه  ها به سمت طراحی آن جلب  میشود .

و فرد با دیدن طراحی کارت ویزیت تصمیم به نگه داری آن یا دور انداختن آن میگیرد . اگر طراحی جذاب و مرتبط با نوع فعالیت شما باشد و بتواند نظر مثبت فرد را به خود جذب کند قطعا آن را نگه خواهد داشت و ممکن است بعدا برای ارتباط با شما به کارت ویزیت تان رجوع کند .

مهم ترین نکته در طراحی کارت ویزیت مرتبط و جالب بودن نوع طرح با حرفه شما میباشد که این مورد بستگی به ذوق و هنر طراحتان دارد .

برای مشاهده ی طرح  کارت ویزیت در شیراز کلیک کرده و به صفحه طرح ها بروید . از آنجا  دسته شغلی خود را انتخاب کنید و طرح های مرتبط با حرفه خود را مشاهده نمایید .

 

جنس کارت ویزیت در شیراز

کارت ویزیت ها در جنس های بسیار متنوعی  چاپ میشوند . از جنس های معمولی و ارزان گرفته تا جنس هایی با کیفیت بالا ، فانتزی و  البته گران

این بستگی به شما دارد که تا چه حد بخواهید برای تبلیغات خود هزینه کنید .

در زیر لیستی از جنس های متنوع کارت ویزیت آورده شده است .

 

جنس سلفون : این ارزان ترین جنس کارت ویزیت است . ضخامت آن کم و قابل انعطاف است و در میان مردم به " جنس معمولی " شناخته میشود . در نوع مات و براق چاپ میشود .

 

جنس کتان : این جنس نیز تقریبا نازک و قابل انعطاف است  . با این تفاوت که یک بافت  مربع شکل در پس زمینه کارت دیده میشود . به عبارت دیگر بیس کارت دارای بافت میباشد . در نوع کتان امباس و کتان آلمان چاپ میشود . تفاوت این دو در نوع بافت آنهاست . کتان امباس دارای بافت درشت تری نسبت به کتان آلمان میباشد . در کل هردو جز کارت های مات محسوب میشوند .

 

جنس سوسماری : کارت سوسماری از لحاظ جنس مانند کارت های کتان ، دارای بافت است با این تفاوت که در آخر یک روکش سلفون مانند روی آن قرار میگیرد و موجب براقیت و ماندگاری بیشتر کارت سوسماری نسبت به کارت کتان میشود .

 

جنس لمینت : لمینت نسبت به جنس های بالا ضخیم تر و مقاوم تر است . و گران تر از کارت های بالا است . لمینت ها خود به سه دسته تقسیم میشوند . لمینت براق ، لمینت مات ساده  ، لمینت مات برجسته

دربین این سه لمینت مات ساده از همه گران تراست و انعطاف بیشتری نسبت به آن دوی دیگر دارد . علت این امر ادغام مواد pvc  در مقوای آن است . لمینت مات برجسته و لمینت براق تقریبا هم قیمت هستند .  لمینت مات برجسته به این دلیل به آن برجسته گفته میشود که هر قسمت از کارت ( مثل لوگو ، شماره ، آدرس ، عکس و ... )  را میتوان با زدن لایه ای از روکش یووی براق یا به اصلاح برجسته کرد که با لمس کارت متوجه تغییر جنس  قسمت های برجسته با بیس کارت میشوید .

 

جنس pvc  ( پی وی سی ) : گران ترین کارت های ویزیت  هستند . جنس آنها درست همانند کارت های عابر بانک است . پی وی سی ها در ضخامت های مختلفی چاپ میشود که هرچه ضخامت بیشتر باشد قیمت هم بیشتر میشود .

پی وی سی 760 میکرونی ، پی وی سی 500 میکرونی ، پی وی سی 300 میکرونی ، پی وی سی شفاف یا نیمه برفی

 

نکته ای که میتوان گفت این است که همه کارت ویزیت ها در تیراژهای 1000 تایی چاپ میشوند . فقط کارت ویزیت های پی وی سی علاوه بر 1000 تایی در تیراژ 500 تایی چاپ میشوند و پی وی سی 760 میکرونی علاوه بر تیراژ 500 و 1000 در تیراژ 250 عددی نیز چاپ میشود .

شما میتوانید برای اطلاع از قیمت  چاپ کارت ویزیت معمولی در شیراز و چاپ کارت ویزیت فانتزی در شیراز به صفحه مربوطه بروید .